29

WRZ

2022

Szybkie pisanie notatek

Notatki – potrzebujemy, pragniemy, ale nie zawsze są one dostatecznie jasne. W końcu niełatwo jest wszystko zanotować podczas długich wykładów. Z pomocą przychodzą różne przyrządy i techniki szybkiego pisania, które świetnie sprawdzą się na studiach. Zapomnij o niewyraźnych i rozmazanych literach. Przedstawiamy Ci niezawodny sposób na czyste i czytelne notatki.

Odpowiednie pióro

Rodzaj przyboru, niewątpliwie wpływa na szybkość, z jaką piszemy. Niewygodne uchwyty, a co za tym idzie rozmazane litery nie pomagają nam w tworzenie szybkich, czytelnych i dobrych notatek. Poszukując odpowiedniego narzędzia postaw na pióra i cienkopisy kulkowe takie jak EnerGel.

Pentel EnerGel służy do codziennego pisania, sprawdzi się zarówno podczas wykładów, jak i w biurze. Końcówka ma od 0,5 do 0,7 mm w zależności od modelu i pozwala na tworzenie cienkiej linii. Co więcej, artykuł ten nie rozmazuje się, niezwykle szybko wysycha oraz nie blaknie, dzięki czemu masz pewność, że Twoje notatki będą schludne i trwałe.

Potrzebujesz więcej kolorów? EnerGel dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych np. zielonym, niebieskim, czarnym i czerwonym, ale jeśli chcesz dodatkowych barw znajdziesz również zestawy takie jak Lawendowa Prowansja i Mięsiste cytrusy. Dodatkowo pióra są idealne dla osób leworęcznych. Co więcej, produkty te wytwarzane są m.in. z materiałów przetworzonych.

Zaprzyjaźnij się ze stenografią

Jeśli masz już odpowiednie pióro to, aby poprawić swoje notatki możesz używać symboli i skrótów, zamiast całych zdań lub słów. W tym przypadku możesz wymyślić własny system lub nauczyć się któregoś z już istniejących np. Pitmana.

Utrzymuj dobrą postawę

Robienie notatek jest czasochłonne i może być męczące, jeśli w ciągu dnia mamy wiele zajęć. Jeśli chcesz szybciej pisać, musisz również przyjąć odpowiednią postawę. Jeśli tylko możesz rób sobie chwilowe przerwy, spróbuj rozprostować palce lub w tym czasie zakreśl i wydziel notatki.

Zastosuj te kilka rad rozpoczynając od wyboru odpowiedniego pióra i przekonaj się, że możesz tworzyć swoje notatki znacznie szybciej.