30

SIE

2022

Powrót do szkoły 2022

Pierwszy dzwonek za chwilę rozbrzmi w murach, a to znak dla ucznia, że czas uzupełnić swój plecak! Jakich dodatków potrzebuje? Na pewno nie obejdzie się bez odpowiednich ołówków, długopisów, piórnika, gumek i oczywiście zestawów kreatywnych.

Czym pisać?

Obecnie na rynku istnieje wiele artykułów piśmienniczych dla uczniów. Najpopularniejsze są długopisy żelowe oraz klasyczne, do których można także dokupić odpowiednie wkłady. W piórniku ucznia nie może zabraknąć ołówków, są one potrzebne zarówno na matematyce, jak i na plastyce.

Warto mieć, na uwadze, że w zależności od przeznaczenia artykuły szkolne mogą mieć różne właściwości. Wróćmy do ołówka. Ten przybór piśmienniczy można być zarówno automatyczny, jak i tradycyjny. W obu przypadkach wyróżniamy także grubość (0,35-1 mm) i twardość wkładu (2H-2B).

Jeśli chcemy ulepszyć notatki to w szkolnej wyprawce powinny znaleźć się również kolorowe pisaki lub mazaki oraz zakreślacze, dzięki którym nauka nabierze nowych barw.

Czas na kreatywność!

Jakiego artykułu nie może zabraknąć w plecaku ucznia? Oczywiście po uprzednim wyborze najlepszego i najbardziej funkcjonalnego piórnika, który może być zarówno z wyposażeniem, jak i może kompletować indywidualnie najlepsze przybory szkolne. Wracając do pytania, nasza odpowiedź to: produktów poszerzających kreatywność!

Podczas zajęć technicznych i plastycznych dzieci mogą uwalniać niebywałe pokłady kreatywności, jednakże potrzebują odpowiednich przyborów, dzięki którym będą mogły przelać pomysły na papier albo inne materiały.

Podczas kreatywnych lekcji na pewno przydadzą się artykuły takie jak:

  • kredki np. ołówkowe lub akwarelowe,
  • pastele olejne, pastele do tkanin,
  • markery,
  • pisaki,
  • wielokolorowe długopisy.

Nie możemy również zapomnieć i innych artykułach m.in. o nożyczkach, korektorach, gumkach, klejach oraz organizerach i teczkach na notatki lub prace plastyczne. Jeśli wszystko z tych rzeczy znajduje się już w plecaku to czas na nowy rok!