23

CZE

2019

Pastele do Tkanin

Kupowanie kolejnego t-shirta nie zawsze jest dobrym pomysłem. Czasami lepiej chwycić za koszulkę i ją odświeżyć, dodając kilka niepowtarzalnych detali. A co z dziecięcymi marzeniami o krótkim rękawie z autorskim wzorem? Są na to pastele do tkanin!

Kupowanie kolejnego t-shirta nie zawsze jest dobrym pomysłem. Czasami lepiej chwycić za koszulkę i ją odświeżyć, dodając kilka niepowtarzalnych detali. A co z dziecięcymi marzeniami o krótkim rękawie z autorskim wzorem? Są na to pastele do tkanin!

Dzieci, które od najmłodszych lat uczone są rękodzieła w przyszłości mają więcej szans na bycie kreatywnym dorosłym. A to cecha, której nie zastąpią najnowocześniejsze roboty! W dobie maszyn, sztucznej inteligencji i komputeryzacji, warto korzystać z wyobraźni i działać na własną rękę – dosłownie!

Pastele do tkanin? A co to takiego?

Pastele do tkanin PTS to akcesorium do ozdabiania codziennej garderoby i tekstyliów domowych. Zostały wyposażone w wyraziste pigmenty, dzięki którym kolory są bardziej intensywne i soczyste. Świetnie kontrastują z bielą. To właśnie biały materiał zyska najwięcej w połączeniu z kolorowym wypełnieniem pasteli. PTS mają przyjemnie miękką konsystencję, dlatego łatwo się nimi rysuje. Z pomocą rodzica nawet małe dziecko sobie z nimi poradzi. Dzięki pastelom najmłodsi podszkolą też swoje umiejętności manualne i będą fantastycznie bawić się, po prostu!

Pastele na prezent, prezent z pasteli


Pastele do tkanin dostępne są solo lub w zestawach: z ekotorbą, workiem przedszkolaka, piórnikiem, czapeczką z daszkiem lub koszulką. Do kompletu najczęściej dodane są szablony i długopis żelowy do tkanin (świetny do konturowania i dodawania detali). Doskonale sprawdzą się jako podarunek dla dziecka czy osoby, która uwielbia eksperymenty plastyczne. Ale to nie wszystko. Z pastelami jesteście w stanie wytworzyć sporą ilość prezentów od serca. Koszulkę z ukochaną postacią z bajki lub zabawnym napisem, worek na kapcie z imieniem, poduszkę z sercem czy ekotorbę dla fanki zero waste! Pastele ozdobią także trampki, obrusy, spódniczki – ważne, aby wybierać materiały naturalne (bawełnę, len lub jedwab). Ogranicza Was tylko wyobraźnia, bo możliwości jest nieskończenie wiele!

Jak się z nimi obchodzić?


Wymarzony rysunek nanoście za pomocą szablonów lub z tak zwanej pamięci. Pomóżcie sobie, szkicując wybrany wzór. Kontury narysujcie żelówką do tkanin, a środek wypełniajcie za pomocą pasteli,  koniecznie raz przy razie. Nie żałujcie koloru. Aby nie zabrudzić materiału kolorowymi dłońmi (pastele zostawiają ślady), posiłkujcie się czystą kartką papieru. Na koniec przeprasujcie grafikę żelazkiem (bez opcji pary) przez czystą kartkę papieru. Pamiętajcie: koszulkę pierzcie na lewej stronie w niskiej temperaturze!

PTS a ekologia


Pastele do tkanin spodobają się fanom zero waste. Jak to? Po pierwsze: ograniczają kupowanie odzieży, po drugie: zachęcają do wykorzystania starych ubrań (pastele zakryją plamę i sprawią, że zapomniany ciuch będzie jak nowy), po trzecie – uczą rękodzieła. Do tego wszystkiego mają bezpieczny skład i są niedrogie!

Można iść do sieciówki i kupić kolejny t-shirt, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że sporo innych osób będzie miało identyczny. Można też wyciągnąć  z szafy zapomnianą już koszulkę i z pomocą pasteli do tkanin PTS przywrócić ją do łask. Wybór należy do Was!