02

CZE

2022

Gumki do mazania

Jest to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wśród artykułów kreślarskich, który znaleźć można w szkolnych piórnikach i nie tylko. Wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są ołówki czy kredki, ona zapewne też będzie użyta. Gumka do mazania to wynalazek, który kilkadziesiąt lat temu zrewolucjonizował świat artystów. Czym się charakteryzuje? Sprawdź!

Krótka historia gumki do mazania

Odrabiając lekcje czy rysując, za jej pomocą można szybko usunąć niechciane elementy. Gumka do mazania to najprostszy w użyciu gadżet, który stanowi nieodzowny element wyprawki szkolnej i nie tylko. Za wynalazcę gumki do ścierania uznawany jest Joseph Priestley, który już w 1770 roku zauważył oryginalne właściwości kauczuku. Stwierdził on, że materiał ten doskonale usuwa notatki, które są wykonywane za pomocą grafitowego ołówka. Niecałe sto lat później w 1850 roku, pewien amerykański wynalazca Hymen Lipman stwierdził z kolei, że doskonałym połączeniem będzie gumka z ołówkiem. Patent ten został ustanowiony w 1858 roku.

Obecnie ten niepozornie wyglądający przedmiot to pomoc z różnego rodzaju napisami czy rysunkami, które zostały wykonane przy pomocy ołówka. W asortymencie naszej firmy znaleźć można gumki dostępne nie tylko w różnych kolorach i wzorach, ale i wielkościach. Jedno pozostało niezmienne – element ten nadal jest podstawą szkolnej wyprawki.

Warto również nadmienić, iż sekretem działania elementu do zmazywania śladów po ołówku jest skład, czyli surowce użyte w procesie tworzenia. Obecnie jest to kauczuk naturalny oraz syntetyczny, który jest mielony i mieszany w temperaturze pokojowej. Dodatkami, których nie może zabraknąć są niewielkie ilości oleju mineralnego lub roślinnego, środki wulkanizujące, plastyfikatory, pigmenty oraz materiały ścierne.

Jaka jest przyszłość gumki do ścierania?

Element, jakim jest gumka do ścierania nie traci na swojej aktualności mimo ery komputerów, tabletów czy innych tego typu urządzeń. Każde dziecko uczęszczające do szkoły uczy się pisać przy użyciu tradycyjnego ołówka, dlatego wszystkie błędy muszą zostać zmazane przy pomocy właśnie tego magicznego elementu.

Warto jednak pamiętać, że dobrym wyborem będzie produkt wysokiej klasy, który pozwoli na szybkie usunięcie zbędnych liter, a także będzie w pełni bezpieczny dla zdrowia malucha. Warto więc sięgnąć po gumki naszej firmy, które od lat produkowane są z wysokiej jakości surowców, a kolory, wzory i formaty są nieustannie modyfikowane i udoskonalane, by odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorców.