21

LIP

2021

Długopis antybakteryjny z jonami srebra

Długopis z jonami srebra, które aktywnie ograniczają rozwój bakterii, grzybów, a nawet wirusów na powierzchni.

Użytkowane codziennie na całym świecie i dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Długopisy to obecnie najpopularniejsze artykuły piśmiennicze, bez których ciężko wyobrazić sobie naukę i pracę. Choć wydawać by się mogło, że są z nami niemal od zawsze, to patrząc z perspektywy czasu - jest to jednak wynalazek relatywnie młody.

Kiedy wynaleziono długopis?

Pierwsze próby stworzenia alternatywy dla niezbyt praktycznych piór, wymagających zanurzania w tuszu podczas pisania, pojawiły się już w XIX wieku. Były to jednak koncepcje zawodne, a opracowanie formy, jaka jest znana współcześnie, przypisuje się węgierskiemu wydawcy gazet László Biró. Patent na swój wynalazek uzyskał w 1938 roku, a ponieważ w wyniku działań wojennych zmuszony był do ucieczki do Argentyny, to właśnie tam kontynuował swoje prace. Jego pomysł okazał się być jednak na tyle funkcjonalny, że trafił do wyposażenia lotników z RAF, a po wojnie rozwiązanie zostało podchwycone przez inne firmy.

Długopis z jonami srebra - antybakteryjny


Mówi się, że współczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Nie inaczej kwestia ta wygląda w przypadku długopisów. Bardzo często są one narzędziem, z którego w obiektach użyteczności publicznej korzysta wiele osób, na przykład w biurach, urzędach czy placówkach medycznych. To sprzyja przenoszeniu się chorobotwórczych drobnoustrojów. Pentel opracował więc wariant antybakteryjny BK77 z jonami srebra, które aktywnie ograniczają rozwój bakterii, grzybów, a nawet wirusów na powierzchni.

Gdzie kupić model antybakteryjny?

Wybierając artykuły piśmiennicze do swojego biura, firmy, urzędu pocztowego lub placówki medycznej, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, jak te prezentowane na stronie Pentel. Antybakteryjne długopisy z serii BK77AB, których działanie potwierdzone jest certyfikatem ISO 22196, to modele dostępne w dwóch kolorach tuszu – czarnym oraz niebieskim. Estetycznie wykonane, trwałe i świetnie leżące w dłoni, doskonale sprawdzą się w swojej roli, dodatkowo ograniczając rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.